تبلیغات
صلای عشق
امام زمان (عج) در کجا اقامت دارند؟ پاسخ آیت الله العظمی صافی به این سؤال.
امام زمان (عج) در کجا اقامت دارند؟

حضرت مهدی ـ أرواحنا فداه ـ در چه مکانی اقامت دارند؟ وچگونه زندگی می نمایند؟ خوراک، غذا، لباس وخوابگاه ایشان چگونه است واز کجا تهیه می شود؟

به گزارش خبرگزاری عتبات ، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به این پرسش  که آیا حضرت ولی عصر عج در مکان خاصی حضور دارند و چگونه زندگی می کنند پاسخ داده اند که در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان تقدیم منتظران قدوم مبارکش می‌گردد.

سؤال:

در عصر غیبت کبری، حضرت مهدی ـ أرواحنا فداه ـ در چه مکانی اقامت دارند؟ وچگونه زندگی می نمایند؟ خوراک، غذا، لباس وخوابگاه ایشان چگونه است واز کجا تهیه می شود؟

پاسخ معظم‌له:

اصولاً باید توجه داشت که اگر در موضوع غیبت، اینگونه نقاط مکتوم بماند، ایجاد شک وشبهه ای نمی نماید؛ چنانکه روشن شدن آن نیز در ثبوت واثبات اصل غیبت مداخله ای ندارد؛ ووقتی غیبت شخص امام علیه السلام ومخفی بودن ایشان معقول ومنطقی باشد (چنانکه هست وبه آن ایمان داریم) مخفی بودن این خصوصیات به طریق اولی معقول ومنطقی خواهد بود وجهل به این گونه امور، دلیل بر هیچ مطلبی نخواهد شد.

این پرسش ها، با پرسش از اینکه امام هم اکنون در چه نقطه ای است؟ یا با ما چند متر یا چند هزار کیلومتر فاصله دارد؟ یا امروز چه غذائی میل فرموده است؟ یا چند ساعت استراحت کرده وچه مقدار راه پیمائی نموده فرقی ندارد وبی اطلاعی ما از آن به جائی ضرر نمی زند، وعقیده ای را متزلزل نمی سازد، خدائی که به حکمت بالغه و قوه قاهره ومصلحت تامه خود، امام را در پرده غیبت قرار داده است، قادر است این خصوصیات را نیز طبق مصلحت از مردم پنهان سازد.

مع ذلک برای اینکه به این پرسش، پاسخ مختصری داده شود، عرض می کنیم بر حسب آنچه از بعضی از احادیث، وحکایات معتبر استفاده می شود، امام ـ روحی له الفدا ـ در غیبت کبری در مکان خاصی ودر شهر معینی استقرار دائم ندارند که از آن مکان وآن شهر خارج نگردند وبه محل دیگر تشریف نبرند، بلکه برای انجام وظایف وتکالیفی به مسافرت وسیر وحرکت، انتقال از مکانی به مکان دیگر، می پردازند؛ ودر اماکن مختلف بر حسب بعضی از حکایات، زیارت شده اند. واز جمله شهرهائی که مسلم به مقدم مبارکشان مزین شده است، مدینه طیبه؛ مکه معظمه، نجف اشرف، کوفه، کربلا، کاظمین، سامرا، مشهد، قم و بغداد است؛ ومقامات واماکنی که آن حضرت در آن اماکن تشریف فرما شده اند، متعدد است؛ مانند مسجد جمکران قم، مسجد کوفه، مسجد سهله، مقام حضرت صاحب الامر در وادی السلام نجف ودر حلّه.
 
 
پایان پیام.برچسب ها: اقامتگاه امام زمان (عج)، آیت الله العظمی صافی، علی حشمتی، صلای عشق.،

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صلای عشق - امام زمان (عج) در کجا اقامت دارند؟ پاسخ آیت الله العظمی صافی به این سؤال. می باشد.